Takie marzenie – dom w starej szkole! Jak je zrealizować, czy w ogóle warto? W wydaniu Weranda Country 06/2022 znajdziecie cały artykuł o ludziach, którzy takie marzenie zrealizowali. Teraz dzielą się swoimi pięknym miejscem na końcu świata. Może nie na końcu, ale kto wie gdzie jest Śmidzięcino? Dlaczego o tym piszemy? Dlatego, że mieliśmy olbrzymią przyjemność uczestniczyć w tym dziele. Dostarczając płytki na podłogi i ściany, ale też potem odwiedzając to miejsce i podziwiając najpierw jego potencjał, a potem już kontemplując efekt pracy.

Dom w starej szkole

Kiedyś była tu opustoszała szkoła, całkiem niedaleko był cmentarz i zarośnięte jeziorko. Miejsce pewnie 100 lat wcześniej tętniące wiejskim intensywnym życiem potem zostawione i coraz bardziej osamotnione. Ta stara szkoła miała szczęście, że dwójka niesamowitych ludzi, artystów i trochę podróżników zaopiekowała się nim. Łatwo im nie było, ale efekt ich pracy jaki można oglądać w Werandzie Country jest niesamowity.

Artykuł o starej szkole, duże zdjęcie jadalni z ceglana podłogą artykuł o rustykalnym domu w starej szkoleDom Rustykalny w artykule, piękna podłoga

Zdjęcia z czerwcowego numeru Weranda Country, gdzie pięknie sfotografowano i opisano Starą Szkolę w Śmidzięcinie.

Jak dużo pracy trzeba włożyć w renowacje starego domu?

Bardzo dużo i dużo więcej niż się zakładało. Takie miejsca z historią to często miejsca pełne niespodzianek. Praca nad takim domem jest wielkim wyzwaniem i wymaga bardzo dużej pasji. O niektórych pracach w tym domu w starej szkole pisaliśmy już tym na blogu. Jeżeli macie ochotę zajrzeć i zobaczyć jak przebiegały prace to zapraszamy.

W tym artykule opisywaliśmy odnawianie parapetów , gdyż w budynku częściowo wymieniono stare parapety na parapety z cegły porozbiórkowej, które dodatkowo zostały pobrudzone w czasie remontu.

W tym domu jest piękna otwarta rustykalna kuchnia. O niej i ręcznie robionej glazurze w trzech odcieniach bieli pisaliśmy w 2015r.

Ceglana podłogą w starej szkole, kominek z cegły

Śmidzięcino Stara Szkoła 2015r.

O pięknej terakocie gotyckiej w tym domu wspominaliśmy wiele razy. Mamy na swoim blogu cały artykuł ze zdjęciami z początków tego domu w starej szkole, jest głównie o terakocie gotyckiej, zdjęcia stanu w 2015 roku pokazują, ile pracy włożyli w to miejsce jego Właściciele.

Parę słów o niesamowitej rustykalnej łazience  w tej starej szkole napisaliśmy też już dobre pare lat temu. Ona tylko piękniej z czasem.

A jeżeli ciekawi Was jak wyglądał kominek przed pomalowaniem go na biało to zapraszamy do lektury artykułu Jaka cegła na kominek?

Mamy z tym miejscem mnóstwo pięknych wspomnień. Pięknieje z roku na rok. Jeżeli chcecie je poznać to polecamy z całego serca https://www.facebook.com/mylazyschool .Właściciele Iza i Łukasz wydobyli z tego miejsca to co najlepsze i jeszcze dodali kawał swojej duszy. Piękne miejsce do odpoczywania, szukania siebie i obserwacji przyrody. Do łapania szczęścia.

Dziękujemy, że przeczytaliście artykuł do końca. Pozdrawiamy

domrustykalny.pl