Dzisiaj polecamy Państwa uwadze stylowe płytki ścienne – glazurowane, białe w formacie 10×10 cm, które idealnie pasują do kuchni w stylu rustykalnym oraz łazienek. Robimy je ręcznie w Rogiński Warsztat Artystyczny.

Stylowe płytki ścienne

stylowe płytki ścienne

stylowe płytki ścienne

Ten dom klienci urządzili w starym poniemieckim budynku z cegły, który kiedyś pełnił funkcję szkoły. W kuchni jak i w dużej części domu  na podłodze ułożyli Terakotę Gotycką. Szafki zostały zaprojektowane przez samych inwestorów. Bardzo ładne, szare betonowe blaty zostały wykonane na zamówienie. Natomiast na ścianie ułożono pas z płytek rustykalnych glazurowanych, białych. Z Rogiński Warsztat Artystyczny oczywiście.

https://www.domrustykalny.pl/plytki-rustykalne-99-k

Płytki są szkliwione ręcznie szkliwem białym, błyszczącym. Sama bazowa płytka jest koloru ceglastej ciemnej czerwieni/brązu. Widoczny efekt różnych odcieni bieli i szarości na płytkach jest wynikiem różnej grubości warstwy szkliwa – to efekt pracy ręcznej. Natomiast dzięki niemu można uzyskać oryginalną ścianę.  Takie stylowe płytki ścienne potrafią wydobyć i uwypuklić klimat wnętrza. Jak jest to w przypadku tej właśnie kuchni-urzycie zwykłych, równych płytek ściennych stworzyłoby tutaj efekt sztuczności.

stylowe płytki ścienne

Na płytkach wyraźnie widać wszelkie nierówności i niedoskonałości – nie są one również idealnie płaskie. Co jest celowe, gdyż w przypadku błyszczącego szkliwa daje świetne efekty . Taki efekt przypomina odbijanie się światła w tafli jeziora w bezwietrzny dzień.  Na części płytek z czasem uwidocznił się tzw. efekt krakle, czy też harris – jest to cieniutka siateczka spękań szkliwa, podobna do tej, która bardzo często występuje na starych garnkach, czy kaflach piecowych. Nadaje ona rustykalnego charakteru.

Jaka fuga jest odpowiednia dla tych płytek? My polecamy cementową fugę łazienkową (firma obojętna) w kolorze białym lub bardzo jasnej neutralnej szarości. Zastosowanie fugi ciemniejszej przeważnie nie wygląda estetycznie w przypadku tych płytek.

stylowe płytki ścienne

stylowe płytki ścienne

Poniżej przedstawiamy zdjęcia płytek tuż po wypale – mamy nadzieję, że będzie to dla Państwa ciekawe. Jak widać są to płytki na prawdę produkowane rzemyśliyniczymi metodami. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami – wykonujemy również inne kolory i formaty płytek ściennych rustykalnych.

stylowe płytki ścienne stylowe płytki ścienne stylowe płytki ścienne stylowe płytki ścienne