Nasza rodzinna firma Rogiński Warsztat Artystyczny istnieje od 1989 r. i  zajmuje się tworzeniem unikatowych płytek podłogowych i ściennych. Od ponad 10 lat poszerzamy też naszą ofertę.  Oferujemy piękne płytki do Twojego domu. Mocną terakotę cotto, glazurę artystyczną, oryginalne marokańskie płytki cementowe oraz prawdziwe płytki zellige. Uzupełnieniem naszej oferty są przepiękne lampy marokańskie, umywalki malowane ręcznie oraz wiele innych ciekawych przedmiotów służących aranżacji wnętrz.

Niezależnie czy przedmiot wytwarzamy w naszej własnej pracowni, czy jest sprowadzany z zewnątrz – zawsze jest on kontrolowany pod względem jakości!

Kilka słów o naszej historii

Firma Rogiński Warsztat Artystyczny nie jest typową firmą produkcyjną. Nasze korzenie są mocno artystyczne, jeśli Państwo chcą je poznać zapraszamy na stronę Ceramika Rogiński.

Nasze wyroby pierwotnie powstawały na potrzeby prac konserwatorskich. Wytwarzane przez nas płytki i kafle cegły i kształtki miały jedynie służyć renowacji obiektów zabytkowych,  wzbogacać kolekcje muzealne i archeologiczne.

Rekonstrukcja zabytków

Kształtki nad otworem okiennym uzupełnione zrekonstruowaną cegłą w Kościele św. Jana w Gdańsku

Cegły i licówki

Okazało się, że zarówno w rekonstrukcji zabytków ale też w prywatnych domach potrzebne są porządne licówki ceramiczne. Takie które odpowiadają wyglądowi cegły historycznej, na przykład cegły gotyckiej. Tak właśnie powstała licówka ceramiczna Stary Mur. Jest ona doskonałym materiałem wykonanym z klinkieru. Jest to taka płytka z cegły, która może być, i jest obecna w zabytkach ale też we wnętrzach i zewnętrzach nowoczesnych domów.

licówki cegklane

Licówki Stary Mur wykorzystane w prestiżowych przestrzeniach osiedla Garnizon w Gdańsku

Terakota i płytki z cegły

Do wnętrz zabytkowych wykonywaliśmy również płytki podłogowe ceglane, terakotę czy mozaiki. Ich ponadczasowe piękno i wysokie walory użytkowe zainteresowały także klientów indywidualnych.

Docenili oni klasę i styl, jaki wyrafinowana terakota potrafi dodać każdemu salonowi, kuchni czy łazience. Płytki z cegły sprawdzają się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i rustykalnych, świetnie podkreślają też klimat industrialny w loftach i wnętrzach nowoczesnych.

płytki ceramiczne

Pałac w Rymaniu – podłoga z płytek Cotto z płytkami kolorowymi gresowymi około 100 letnimi.

Glazura

Stale rozwijając się zaczęliśmy produkcje glazury artystycznej, która doskonale nadaje się na ściany. Idealne płytki ścienne do kuchni i łazienki, z charakterem i niepowtarzalne. Wywarzana przez nas ceramika wyróżnia się od produkcji masowej oryginalnością wzorów, tradycyjnym (nierzadko ręcznym) sposobem wytwarzania oraz wysoką jakością użytkową.

Ręcznie robione płytki do twojego domu

Glazura artystyczna w łazience, biała i zielona z Rogiński Warsztat Artystyczny

Płytki do Twojego domu, czyli jak powstał domRustykalny.pl

Rozmawiając z projektantami wnętrz, klientami oraz konserwatorami sztuki widzieliśmy potrzebę poszerzania naszej oferty i stworzenia własnego sklepu internetowego domRustykalny.pl  Początkowo byliśmy bardzo związani z klimatem rustykalnym. Choć jak się okazało z czasem w naszym sklepie można znaleść produkty idealnie pasujące do starej chaty, pałacu, zamku ale też loftu, nowoczenego apartamentu czy domu w stylu skandynawskim. Mimo tego, że charakter naszej oferty stał się bardziej uniwersalny to postanowiliśmy zostać przy starej nazwie, gdyż dom rustykalny to nie tylko styl ale klimat domu z duszą, charakterem. Dom, który jest czymś więcej niż tylko ładnym wnętrzem. Tym właśnie kierujemy się wprowadzając kolejne akcesoria do aranżacji wnętrz, kolejne płytki podłogowe czy ścienne, kolejne wzory glazury.

Patchwork płytki

Płytki cementowe patchwork w łazience z charakterem i duszą ale nowoczesnej.

Montaż i pielęgnacja płytek

Z jednej strony chcieliśmy poszerzyć ofertę o ciekawe wzory płytek na ściany i podłogi ale nie zapominaliśmy kwestiach technicznych . Długoletnia współpraca z wykonawcami i konserwatorami zabytków nauczyła nas, że kwestie montażu i pielęgnacji są tak samo istotne jak sam oferowany produkt. Dlatego w naszym sklepie oprócz kafli znajdą Państwo  produkty do konserwacji i montażu płytek ceramicznych, cementowych, gresowych i kamiennych.Współpracujemy z firmami europejskimi produkującymi najwyższej klasy klasy impregnaty, kleje i specjalistyczne środki czyszczące. Wszystko po to, aby płytki do Twojego domu były idealne.

Płytki cementowe

Aby nasza oferta była ciekawa i umożliwiała projektantom i klientom artystyczną indywidualność współpracujmy od wielu lat  z producentem marokańskich płytek cementowych – Firmą Articima. Umożliwia ona nam tworzenie własnych wzorów. Okazało się to doskonałym rozwiązaniem dla konserwatorów zabytków. Którzy stale u nas zamawiają specjalne płytki, pozwalające im na dokładne odtworzenie zabytkowych podłóg.

Przykład rekonstrukcji historycznej płytki

Ale też daje niesamowite pole do popisu projektantom wnętrz, którzy mogą stworzyć płytki, o które im dokładnie chodzi. Jak na obrazku poniżej.

Cementowe płytki do twojego domu

Marokańskie płytki cementowe na zamówienie, w kolorach wybranych przez inwestora.

Również na potrzeby klientów sprowadzamy płytki hiszpańskie. Wiemy, gdzie znaleść świetne płytki wiktoriańskie, czy też secesyjne. Bardzo cenimy sobie współpracę z kreatywnymi ludźmi, projektantami wnętrz – osobami, które nie boją się patrzeć na wnętrza w sposób artystyczny. Dla nich jesteśmy wstanie zrobić bardzo dużo na przykład stworzyć kształt płytki, zrobić płytkę w specjalnych kolorach. Ale…

Nie tylko płytki

Nasz sklep to też lampy, umywalki, stoliki, pufy i inne akcesoria przydatne we wnętrzach. Oczywiście nie są zwykłe! Staramy się zawsze znajdować dla Państwa produkty unikatowe, rzemieślnicze, artystyczne z różnych stron świata. Lampy przez nas sprowadzane pochodzą z Maroko i Tunezji. Między innymi posiadamy w ofercie unikatowe  lampy srebrne ręcznie wykonywane poprzez ręczne wykucie licznych dziurek – każdej osobno.

Posiadamy w ofercie  ciekawe stoliki mogą być rzeźbione drewniane czy też z blatami z marokańskich mozaik.

Rzeźbiony stolik marokański

Stolik marokański z blatem z mozaiki.

Tak naprawdę nie wiemy co dokładnie jeszcze się znajdzie w przyszłości w naszym sklepie o mocno artystycznej duszy ale na pewno będą to przedmioty, które zmienią dom i  sprawią , że będzie to wnętrze w Państwa niepowtarzalnym stylu.

 

Nasz warsztat ceramiczny w Tymawie – wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie po uprzednim umówieniu się.