Płytki cementowe na ścianie? Tak, to zupełnie nieoczywisty pomysł na ścianę w kuchni albo łazience, ale czy wiecie, że też w sypialni? Poniżej przedstawiamy kilka przykładów wykorzystania zalet oryginalnych kafli marokańskich na ścianach. Zdjęcia pochodzą od naszych Klientów – dziękujemy im !

1. Ściana w kuchni

Jeśli mamy otwartą kuchnię i potrzebny jest mocny akcent, matowe lub satynowe wykończenie, intrygujący wzór, który zwraca uwagę, ale nie przytłacza, wtedy śmiało możemy planować użycie płytek cementowych. Bardzo duży wybór płytek cementowych oraz możliwość stworzenia własnych niepowtarzalnych wzorów powoduje, że całe wnętrze nabiera stylu i charakteru. Użycie ich jako płytek ściennych wzmacnia ten efekt. Jest bardziej widoczne niż w przypadku płytek podłogowych. Poniżej doskonały przykład zastosowania płytek cementowych w otwartej kuchni, biało czarne płytki nr 243 idealnie komponują się z całością kuchni i powodują swoiste maskowanie czarnych sprzętów kuchennych stojących na blacie. Użycie również biało czarnych ramek na ścianie w salonie powoduje, że całość wnętrz jest spójna, stonowana i co najważniejsze przyjazna użytkownikowi.

płytki cementowe Articima 243

Pomysł na płytki cementowe na ścianie w otwartej kuchni.

I dla odmiany kolorowa otwarta kuchnia:

Kolorowa otwarta kuchnia z jadalnią, marokańskie płytki na ścianie.

Otwarta kuchnia prezentowana w Werandzie, zaprojektowana przez niesamowitą projektantkę Joannę Kiryłowicz.

Kolory, geometryczne wzory, czy orientalne ornamenty-możemy pokusić się też o odrobinę ekstrawagancji, w zależności od stylu panującego w całym domu. W zamkniętych kuchniach, czasem nasi klienci wybierają właśnie płytki orientalne. Są wtedy takim kolorowym akcentem, jak na zdjęciu poniżej.

Kafle marokańskie na ścianie w kuchni

Ściana nad blatem w kuchni.

2. Płytki cementowe na ścianie w łazience

Często potrzebujemy pomysłu na powiększenie łazienki, takie wizualne, optyczne. Szukamy rozwiązań, które spowodują, że nasza łazienka będzie wygladała na większą i przyjemniejszą. Komfort wizualny w łazience ma bardzo duże znaczenie, często jest to nasze miejsce wyciszenia, relaksu i spokoju. Dlatego tak ważne jest, aby jej wygląd pozytywnie na nas wpływał.

Pomysł na małą łazienkę z prysznicem i toaletą

Łazienka projektu Strefa Agnieszka Chlebda jest doskonałym przykładem jak można zaczarować małą łazienkę. Płytki cementowe na ścianie oraz duże lustro i uzyskujemy piękne i funkcjonalne wnętrze.

Płytki patchwork biało czarno szary w łazience nad wanną.

Płytki Patchwork Starabrawa.pl, jak poprzednio biel czerń i sarośc na płytkach, ale tu w wersji patchwork.

Kolorowa ściana w łazience przy toalecie zrobiona z sześciokątnych płytek cementowych

Ciekawy pomysł na kolorową łazienkę – ścianka między prysznicem a toaletą jest wykafelkowana różnymi, heksagonalnymi płytkami cementowymi. Swoją droga sześciokątny patchwork prezentuje się bardzo ciekawie.

Łazienka na poddaszu, biało czarne kafle marokańskie na ścianie prysznica, drewniana podłoga.

Elegancka łazienka na poddaszu, również projekt Joanny Kiryłowicz.

3.Płytki cementowe na ścianie w salonie?

Właśnie tak! W małych wnętrzach, gdzie funkcje się na siebie nakładają, salon staje się jednocześnie jadalnią, kuchnią i miejscem do wypoczynku. Nie wiadomo gdzie się kończy, a gdzie zaczyna kuchnia – płytki cementowe wpasowują się w takie nietypowe rozwiązania. Estetyczne, praktyczne i trochę szalone.

Otwarta przestrzeń, w której mieści się salon, kuchnia i jadalnia.

Ciekawe zastosowanie płytek w przestrzeni otwartej w mieszkaniu. (projekt Joanna Kiryłowicz)

Płytki cementowe również mogą być zastosowane jako alternatywa dla parapetu z konglomeratu czy kamienia.

4. Pomysł na obudowę kominka lub kozy

Płytki cementowe doskonale nadają się do obudowy kominków, czy też zabezpieczania ściany za kozą. Jest to ciekawy sposób na wykończenie i dobre rozwiązanie: praktyczne ze względu na właściwości cieplne, ale też na łatwe wizualne wydzielenie gorącej przestrzeni. Poniżej kilka przykładów takich realizacji:

Obudowa kominka z płytek cementowych o żółtym i kremowym wzorze.

Pomysł na obudowę kominka w salonie. Płytki cementowe w roli głównej.

Koza w salonie zabezpieczona za pomocą kafli marokańskich.

Obudowa kozy w salonie.

5. Ściana w sypialni

Marzy nam się trochę orientu w sypialni? A może chcemy styl boho dla nas to za mało? Albo chcemy mieć na prawdę oryginalne wnętrze z efektem wow! To ściana z płytek cementowych w sypialni może być idealnym rozwiązaniem. Nietypowa, ale solidna, ciekawa.

Orientalna sypialnia, na ścianie płytki cementowe o wzorze marokańskiej koniczyny.

Ściana w sypialni z płytek cementowych – projekt Fabryka Wnętrz Lucyna Stanek.

Mamy nadzieję, że Was zainspirowaliśmy. Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca.

Zapraszamy do domrustykalny.pl