Płytki cementowe w kuchni? Sprawa jest prosta 😉 ! Klient zamawia płytkę cementową nr 4800, natomiast my wykonujemy ją w Maroko i dostarczamy na miejsce. Pozostaje już tylko instalacja i gotowe :))).

Kolorowa ściana w kuchni

W kuchniach nie ma co ukrywać spędza się dużo lub bardzo dużo czasu. Niby służy do przygotowywania posiłków, ewentualnie ich jedzenia. Jednak jak wiadomo, kuchnia jakimś cudem zawsze staje się centrum imprezowym, kulturalnym, logistycznym i nie wiem jeszcze jakim ;). Fakt jest taki, że znane mi kuchnie nigdy nie służyły tylko do gotowania. Dlatego fajnie jest, jeśli taka kuchnia jest nie tylko funkcjonalna ale wygląda przyjemnie i ożywczo.  Natomiast w przypadku coraz bardziej popularnych kuchni otwartych czy aneksów kuchennych musi być przyjemna dla oka. Ponad to powinna estetycznie komponować się z całym wnętrzem. I tu polecamy wykonanie ściany lub też samego jej elementu z płytek cementowych – to nic trudnego a efekt świetny!

Płytki cementowe w kuchni

W celu ochrony ściany przed pryskającym tłuszczem i sosami płytki przed montażem zostały zaimpregnowane przy pomocy preparatu Fila MP90. Przy pomocy zwykłego pędzla nałożona została jedna, cienka warstwa. Impregnat nie zmienił wyglądu płytki. Klientowi zależało na zachowaniu oryginalnego, lekko matowo-satynowego wyglądu marokańskich kafli. Również nie było potrzeby dodatkowego nasycania koloru – kolor oryginalnej płytki uważamy w tym przypadku za najlepszy :). Po zafugowaniu płytek przez ekipę, musiały one  bardzo dobrze wyschnąć, co trwało kilka dni. Potem fachowcy nałożyli drugą warstwę impregnatu. Znowu przy pomocy pędzla i znowu bardzo cienko. Kuchnia jest używana intensywnie i można śmiało powiedzieć, że płytki ścienne i impregnaty spisują się doskonale.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o  montażu płytek cementowych w kuchni to zapraszamy do lektury tekstu na naszym blogu. Zawiera dużo przydatnych informacji dla każdej osoby, która chce się zabrać do remontu kuchni.

Możemy jeszcze tylko dodać, że na podłodze w tej realizacji ułożono ręcznie formowaną terakotę – płytki Cotto 20×20. Terakota i płytki cementowe tworzą bardzo ciekawe i oryginalne połączenie.

płytki cementowe w kuchni

Kafle cementowe nr 4800 wykonywane są ręcznie w Maroko

płytki cementowe w kuchni

Płytki cementowe nr 4800 są dużą ozdobą wnętrza

płytki cementowe w kuchni

Ciekawe połączenie – płytki cementowe nr 4800 i terakota cotto 20×20

płytki cementowe w kuchni

Płytki cementowe nr 4800 i terakota cotto 20×20

płytki cementowe w kuchni

Smacznego!