Wśród tysięcy wzorów i kolorów dostępnych na rynku płytek ściennych i podłogowych warto poszukać czegoś, co nas naprawdę zachwyci. Przecież wybieramy takie płytki na co najmniej kilka lat i przez te kilka lat będziemy na nie patrzeć naprawdę często. Niezależnie, czy to płytki do kuchni, łazienki, salonu, korytarza, czy też nawet do obudowy kominka polecamy płytki cementowe. Ich nieograniczona ilość wzorów i kolorów powoduje, że doskonale sprawdzają się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, czy też w stylu rustykalnym, wiktoriańskim, prowansalskim i wielu, wielu innych.

Oryginalne, marokańskie, ręcznie robione – takie są płytki cementowe

Płytki te są obecnie w Polsce bardzo modne. Naszym zdaniem to bardzo dobrze, ponieważ są piękne 🙂 Ponadto jest to trend nie tylko obecny w naszym kraju. Wystarczy zobaczyć niezmiernie bogatą ofertę sklepów z płytkami cementowymi w Stanach Zjednoczonych i Europie. Bogactwo wzorów i kolorów kafli cementowych jest praktycznie nieograniczone. Oferta nowych wzorów i zestawień kolorystycznych cały czas się powiększa. Począwszy od tradycyjnych wzorów orientalnych poprzez wzory typu Op Art, wzory nowoczesne, a nawet lokalne, folkowe – to wszystko jest teraz możliwe do wykonania. Specyficzna ponad 100-letnia technika produkcji umożliwia wykonywanie kafli w bardzo krótkich seriach, przez co klienci mogą otrzymać wyrób naprawdę unikalny i dopasowany do swoich potrzeb, na przykład płytkę, którą sami zaprojektowali. Produkt taki wyróżni ich wnętrze i sprawi, że będzie niepowtarzalne, absolutnie jedyne w swoim rodzaju.

Magia rzemiosła

Żeby zrozumieć jak to się dzieje, że płytki te dają tak duże możliwości  warto dowiedzieć się jak są one robione. Poniżej film, który pokazuje proces powstawania płytek cementowych, prosimy zwrócić uwagę na jego ogromną pracochłonność!

Płytki cementowe, które są oferowane na stronie domrustykalny.pl są produkowane wyłącznie w Maroko, przez wykwalifikowanych rzemieślników w manufakturze, w której szanuje się ich umiejętności i zdrowie.  Ma to dla nas szczególne znaczenie, gdyż uważamy, że znacznie milej jest otaczać się rzeczami, które zostały wyprodukowane w duchu odpowiedzialności społecznej.

produkcja płytek cementowych

Tak wyglądają płytki, które w manufakturze w Maroku, czekają na dostawę do domrustykalny.pl.

Tysiące wzorów i kolorów

Oferta płytek cementowych jest bardzo duża, wynika z możliwości łączenia kolorów oraz elastycznego podchodzenia do wzorów. Można je podzielić na wiele sposobów. Przedstawiamy najbardziej popularny podział wraz z przykładami:

  • kafle cementowe wielobarwne (poniżej przykładowe zdjęcie):
kafle cementowe

Płytka cementowa nr 4808

  • kafle cementowe bordery i listwy (poniżej przykładowe zdjęcie)
bordery marokańskie

Płytki cementowe -listwy i bordery

  • kafle cementowe jednobarwne (poniżej przykładowe zdjęcie)
kafle cementowe w restauracji

Płytki cementowe jednobarwne w formie patchworku na podłodze w restauracji

W podziałach płytek cementowych również możemy spotkać podział ze względu na styl wzorów np.: tradycyjne, op art, wiktoriańskie itp. Natomiast naszym zdaniem podział ten ze względów praktycznych jest stosunkowo niejasny, gdyż część wzorów w zależności od użytej kolorystyki lub sposobu ułożenia może trafić do różnej kategorii. Utrudniać to może poszukiwania właściwych płytek.

Zapraszamy również do odwiedzenia galerii realizacji – wszystkie pokazane wnętrza pochodzą od naszych klientów, nie używamy zdjęć stokowych: kafle cementowe – galeria wnętrz i realizacje . W galerii realizacji znajdą Państwo zarówno zdjęcia płytek z naszej bezpośredniej oferty jak i płytek wykonanych dla nas na specjalne zamówienia. Mamy możliwość wykonania płytek na zamówienie według wzoru!

Płytki na specjalne zamówienie

W niektórych sytuacjach, mimo bardzo szerokiej oferty, konieczne jest wykonanie płytki szczególnej, według wzoru dostarczonego przez klienta. Ma to miejsce zarówno w sytuacji projektu wnętrza o szczególnych wymaganiach np.: kolorystycznych. Wówczas klient ma możliwość wyboru kolorów z palety barw do wskazanego wzoru. Następnie próbne płytki są wykonywane w „naszej” manufakturze w Maroku, po czym są one akceptowane przez klienta (na podstawie zdjęć lub osobiście, jeżeli płytki próbne zostały dostarczane do Polski).  Tak właśnie powstały te przepiękne płytki widoczne na zdjęciu poniżej:

płytki cementowe na zamówienie

Niekiedy płytki cementowe musimy wykonać całkowicie od początku. Zdarza się to w sytuacji rekonstrukcji zabytków. Konserwator zabytków określa wówczas wymogi techniczne oraz wzór i kolorystykę płytki. Należy podkreślić, że płytki cementowe są używane nie tylko do rekonstrukcji podłóg z tego samego materiału, ale również do odtwarzania czy uzupełniania podłóg wykonanych z barwionego XX wiecznego gresu (ze względów ekonomicznych i terminowych). Poniżej przykład płytki oryginalnej i odtworzonej na jej podstawie.

rekonstrukcja płytki cementowej

Płytki cementowe PATCHWORK

Szczególnym rodzajem płytek cementowych są też płytki patchwork. Jest to losowy miks różnych wzorów kafli cementowych. Jest on bardzo popularny i zyskuje uznanie indywidualnych klientów jak i architektów wnętrz. Dzięki bogatemu zestawieniu wielu wzorów i kolorów kafli uzyskuje się bardzo „mocne” i efektowne podłogi oraz ściany. Płytki cementowe PATCHWORK są bardzo często stosowane w łazienkach. Czasem stanowią one najmocniejszy punkt projektu łazienki, jednocześnie dają dekoracyjne tło dla pozostałych jej elementów.

Nasi klienci również wykorzystują płytki cementowe do tworzenia bardzo atrakcyjnych  przestrzeni reprezentacyjnych np. salonów odzieżowych, gabinetów lekarskich, czy kancelarii prawniczych. Są praktyczne, ciekawe, nie ulegają „opatrzeniu”. Ich zastosowanie pozwala na elastyczność, gdyż łatwo jest wnętrze zaaranżować na nowy sposób, bez kosztownych zmian podłogi czy ściany. Płytki cementowe patchwork nie narzucają żadnego konkretnego stylu ale można je zastosować we wnętrzach o różnych stylach. Co widać na  zdjęciach realizacji naszych klientów, które przedstawiamy w tym artykule.

Patchwork nie jedno ma imię

Popularność tego rozwiązania sprawiła, że patchwork z płytek cementowych można znaleźć w rozmaitych zestawieniach, poniżej te najbardziej popularne:

PATCHWORK KOLOR (czyli miks wszystkich wzorów płytek) 
płytki PATCHWORK BW (czyli miks wyłącznie czarno-białych wzorów płytek)
PATCHWORK BWG (miks wzorów czarno-białych, szaro-białych i czarno-szaro-białych)

 

Płytki cementowe patchwork

Poniżej płytki cementowe PATCHWORK wersja monochromatyczna, siedziba jednej z rozgłośni radiowych w Wiedniu

płytki cementowe patchwork

Patchwork z płytek biało czarnych

płytki cementowe PATCHWORK BW

Kafle cementowe PATCHWORK BWG- płytki biało czarno szare.

marokańskie kafle cementowe

Płytki Patchwork Starabrawa.pl

Kafle cementowe patchwork zdobyły sobie uznanie projektantów, którzy z powodzeniem używają ich w wykończeniu designerskich barów, restauracji i pubów.

Zaletą oferty tych trzech rodzajów PATCHWORKU jest bardzo krótki czas oczekiwania na dostawę, zwykle wynosi on od 3 do ok. 9 dni roboczych. Na specjalne zamówienie możemy przygotować kafle PATCHWORK w określonej przez klienta tonacji barwnej. Czas oczekiwania na zamówienia specjalne wynosi ok. 8-10 tygodni.

Dlaczego polecamy płytki cementowe? Gdyż widzieliśmy niesamowite realizacje cudownych projektów, które mogły powstać tylko dzięki tym płytkom. Dają one unikatową możliwość bawienia się kolorami i wzorami. Przede wszystkim można je wykonać według własnego wzoru i zapotrzebowania. Są to płytki, których sami używamy .

W naszym serwisie znajdą Państwo jeszcze bardzo dużo informacji dotyczących tych pięknych płytek (szczególnie związanych z ich montażem, impregnacją i pielęgnacją). Prosimy o pozostawanie z nami w kontakcie.