Różnorodność płytek cementowych jest niesamowita. Stwarza to ogromne możliwości w projektowaniu – podłogi i ściany dopasowane do indywidualnego charakteru wnętrza oraz do  preferencji użytkownika. Płytki cementowe na zamówienie to jest to co może pozwolić na realizacje własnych marzeń.

Płytki cementowe na zamówienie

Czy to ściana w sypialni, czy w kuchni, podłoga w łazience – kafle cementowe stanowią we wnętrzu element funkcjonalny ale zarazem dekoracyjny, wyróżniający się. Niekiedy sytuacja wymaga zastosowania płytek szczególnych.

Możliwości jakie dają kafle cementowe i nasza ścisła współpraca z producentem płytek cementowych Articima pozwalają na sprostanie bardzo wielu oczekiwaniom. Zarówno w zakresie dostosowania kolorystyki, kształtu jak i wzoru. Dlatego bardzo często wykonujemy płytki cementowe na zamówienie indywidualne.  Ma to miejsce np.: w sytuacji renowacji zabytku, gdy inwestor pragnie odtworzyć stare kafle użyte we wnętrzu lub nawiązać do ich charakteru. Jak również w sytuacjach, gdy architekci i inwestorzy realizują swoje wizje często wyprzedzając, czy też omijając popularne trendy. Tworząc przestrzeń indywidualną, oryginalną dostosowaną – kierując się tym, że nie zawsze to co „modne” każdemu się podoba.

Jak to zrobić? To proste!

Dostosowując się do potrzeb klientów, korzystamy z symulatora, gdzie każdy może stworzyć sobie płytkę cementową z dostępnych wzorów i kolorów. Wybór jest ogromny. Ale czasem potrzeba jest naprawdę specjalnej płytki i wtedy rozmawiamy, ustalamy, wspólnie projektujemy. W Maroko tworzone są testowe płytki, które akceptuje inwestor i wtedy rusza produkcja. Potem jest dostawa i dzieje się cała magia związana z tworzeniem nowego lub naprawianiem starego wnętrza.

Teoria za nami, teraz praktyka.

Poniżej przedstawiamy przykłady takich realizacji, gdzie płytki podłogowe, czy płytki ścienne zostały odtworzone ze zniszczonych oryginalnych płytek:

Płytki cementowe na zamówienie

Sześciokątne płytki cementowe, wykonane w kolorach: ciemny brąz i krem posłużyły do odtworzenia oryginalnego wyglądu klatek schodowych kamienic przy ul. Filtrowej 68 w Warszawie. Łączna powierzchnia wykonanych płytek ok. 600 m2.

Płytki cementowe na zamówienie

Przykład reprodukcji starych kafli cementowych.

Płytki cementowe na zamówienie

Przykład reprodukcji starych kafli cementowych.

Dla odmiany poniżej przedstawiamy wnętrze, w którym połączono płytki w kolorach specjalnych z modnym wykończeniem w postaci tapet z wzorem banana leaf. Płytki cementowe doskonale łączą oryginalną architekturę z nowoczesnym zestawieniem kolorystycznym.

Płytki cementowe na zamówienie

Oryginalne płytki cementowe ARTICIMA 307, kolor wg zamówienia klienta.

Płytki cementowe na zamówienie

Cementowe płytki ARTICIMA 3330, kolor wg zamówienia klienta.

Płytki cementowe na zamówienie

Płytki cementowe ARTICIMA 3330, kolor wg zamówienia klienta, proszę zwrócić uwagę na zgranie kolorystyczne głównego mebla i płytek.

Wykonanie płytek we własnym wariancie kolorystycznym daje unikatową możliwość dokładnego dopasowania różnych elementów wnętrza np. podłogi i frontów kuchennych. Co pokazujemy poniżej.

Płytki cementowe na zamówienie

Płytki cementowe ARTICIMA 204, kolor wg zamówienia klienta.

Również posiadamy wiele realizacji, gdzie inwestor i architekt zgłaszali się do nas z własnym pomysłem na płytkę. Jest to dla nas bardzo ciekawa i owocna współpraca, gdyż ideą naszej firmy rodzinnej jest produkowanie i dostarczanie materiałów zindywidualizowanych, dostosowanych zarówno do wnętrza jak i do osobowości osób, które bedą w nich przebywały. W poniżym przykładzie najpierw wykonano płytki cementowe na zamówienie, a później wzór zaczął żyć jako część naszej stałej oferty pod numerami: 312 i 3121.

Płytki cementowe na zamówienie

Płytka cementowa 312, Weranda Country 11/2016, architekt Joanna Kiryłowicz.

Płytka cementowa 312, architekt Joanna Kiryłowicz.

Na tym kończymy niniejszy post. Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich inwestorów i projektantów! W razie pytań zapraszamy do kontaktu.