Patchwork z płytek cementowych zdobywa coraz większe uznanie zarówno wśród osób profesjonalnie zajmujących się designem jak i z zwykłych „zamieszkiwaczy” wnętrz. Świetnie nadaje się do kuchni, łazienek, salonów, ale też do przestrzeni publicznych jak np. bary czy restauracje. Wymieszane wzory i kolory – to przyciąga.

Czym jest patchwork?

Najogólniej tkaniną, powierzchnią zrobioną z różnych kawałków materiałów. Ideą łączenia różnych fragmentów, w celu otrzymania nowej oryginalnej całości. Często osobistej, niepowtarzalnej i wyjątkowej.  Naszym tematem będzie patchwork z płytek cementowych, bo na nim znamy się najlepiej.

Duży wybór

Wariacji wzorów i kolorów w płytkach cementowych jest naprawdę bardzo dużo. Jednobarwne, wielobarwne, heksagonalne, te nowoczesne i te tradycyjne. Nie jednej osobie jest trudno zdecydować się jaki wzór i jaki zestaw kolorów najlepiej pasowałby do wnętrza. Czasem też  okazuje się, że wybrany wzór jest tak mocny, że całkowicie dominuje wnętrze. I zamiast być mocnym akcentem jest całkowitym dominatorem. W takich sytuacjach pomieszanie różnych rodzajów płytek – zrobienie patchworku – daje bardzo dobre efekty. Zarówno na ścianach, czy podłogach daje niepowtarzalną powierzchnie przyciągającą wzrok. Należy zaznaczyć, że patchworki mogą się składać z płytek wielobarwnych, czy też 2 czy 3 barwnych (jak w przypadku patchworku z płytek biało-czarnych czy biało-szaro-czarnych). Ciekawe efekty uzyskuje się również z połączenia samych płytek jednobarwnych.

patchwork hexagonal

Płytki Patchwork hexagon

Zalety i wady patchworku z płytek cementowych

Decydując się na patchwork z płytek cementowych należy pamiętać, o tym, że przeważnie jest on skomponowany z losowo wybranych płytek, o jak najmniejszej powtarzalności. Z jednej strony jest to zaletą – gdyż mamy możliwość uzyskania niepowtarzalnego układu. Z drugiej strony może być wadą w przypadku chęci posiadania dokładnie takiego samego układu płytek jak np. na znalezionym zdjęciu. Również wadą i zaletą zarazem, jest to, że patchworki, wymagają kreatywności i wyobraźni. Dla niektórych układanie go może być  drogą przez mękę, a dla innych rewelacyjną zabawą.

Zdecydowaną zaletą patchworków jest to, że sprawdzają się, zarówno na dużych jak i na małych powierzchniach. Świetnie wyglądają zarówno na podłodze i ścianie. Dużą zaletą jest również to, że bardzo łatwo do nich dopasować różne dodatki, dekoracje. Nie ma wyraźnej dominacji kolorów czy wzorów.

Poniżej pokazujemy kilka przykładów realizacji naszych klientów, którzy zdecydowali się na montaż płytek cementowych patchwork.

płytki patchwork

Płytki patchworkowe w łazience

patchwork

Patchwork z płytek cementowych w kuchni

płytki patchwork

Kafle patchworkowe w łazience

płytki cementowe patchwork mono

Płytki cementowe patchwork MONO

płytki cementowe PATCHWORK

Cementowy patchwork w łazience

płytki patchwork

Płytki Patchwork -Starabrawa.pl

płytki patchwork

Płytki Patchwork Starabrawa.pl

płytki patchork

Tutaj płytki cementowe w kuchni. Na ścianie i jako blat stołu

koza

Płytki cementowe patchworkowe pod kozę