Kuchnia, łazienka, hol lub salon to dobre miejsce dla eksponowania wyjątkowej terakotowej podłogi, ale nie tylko. Terakota przez nas prezentowana jest również mrozoodporna. Przez to jest idealna do kładzenia na tarasach, schodach zewnętrznych czy balkonach. Mało nasiąkliwa, wypalana w wysokich temperaturach jest bardzo wytrzymała. Nie ściera się ani nie zmienia koloru. Po prostu doskonałe płytki na taras.

Płytki na taras

Terakota tarasowa

Terakota uchodzi za jeden z najstarszych materiałów wykończeniowych. Zachwyca swoim wyglądem już od setek lat. Jest naturalnym, stale występującym w naszym otoczeniu materiałem, dlatego  tak chętnie po niego sięgamy. Jej ciepłe, płomieniste kolory doskonale pasują do wnętrz oraz świetnie harmonizują się z zielenią na zewnątrz.

Jak wybrać płytki na taras?

Po pierwsze należy poszukać wersji mrozoodpornej płytek, bo tylko taka zapewni jej odpowiedni wygląd przez wiele lat i odporność na warunki atmosferyczne. Jest to bardzo istotne w naszym kapryśnym klimacie.

Po drugie warto zwrócić uwagę na właściwości powierzchni, nie powinna być zbyt gładka. Płytki na taras powinny być chropowate, nieco szorstkie, żeby w sposób naturalny były antypoślizgowe. Naturalna szorstkość płytek terakotowych gotyckich doskonale się sprawdza na tarasach. Jednocześnie jest bardzo miła w dotyku dla bosej stopy.

Po trzecie powinno się postawić na wysoce wytrzymałą terakotę, odporną na mechaniczne uszkodzenia, taką która zapewni nienaruszony stan płytki przez wiele lat. Będzie odporna na intensywne użytkowanie związane ze spożywaniem posiłków, pielęgnacją kwiatów, czy zabawami dzieci.

Płytki na taras

Płytki terakotowe na tarasie odkrytym.

Warto również zastanowić się nad możliwością impregnacji. Szczególnie, jeżeli planujemy jeść na tarasie, ułatwi to nam zdecydowanie późniejsze użytkowanie.

Płytki na taras

Płytki terakotowe na tarasie częściowo zadaszonym.

Dzięki terakocie taras czy balkon zyskają rustykalny charakter. Dodatkowo takie powierzchnie są łatwe do czyszczenia i konserwowania, co jest bardzo ważne, bo nie będzie to wymagało zbyt dużego wysiłku oraz dużej ilości czasu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą terakoty tarasowej oraz do przejrzenia preparatów do czyszczenia oraz zapraw do montażu. Wszystko to dostępne jest w naszym sklepie.