Zielony to kolor bardzo popularny we wnętrzach. Nic dziwnego. To piękny kolor o wielu ciekawych odcieniach. Takie właśnie zielone płytki do łazienki zostały użyte w przez pracownię 44Sto. Dzięki połączeniu tego pięknego koloru, naturalnych faktur oraz geometrii właściciele mieszkania uzyskali niebanalną łazienkę.

Zielone płytki do łazienki

Omawiana łazienka jest prostokątna. Ma dość duże okno nad wanną. Okno te daje dużo naturalnego światła. Dlatego projektanci i właściciele mogli pokusić się o zastosowanie dużej ilości ciemnego koloru. Bez obawy, że spowoduje to, iż cała łazienka będzie ciemna i mroczna.

Ściany

Na ścianach położono kafelki. Pozornie  ciemne, płytki ceramiczne w kolorze zieleni turkusowej, jednak takie które doskonale odbijają refleksy świetlne. Ze względu na to, że są ręcznie robione w manufakturze Rogiński Warsztat Artystyczny ich powierzchnia jest delikatnie pofalowana. Daje to organiczny efekt, doskonale harmonizujący z zielonym kolorem oraz roślinnością w łazience. Zastosowanie dużych luster ściennych powiększyło optycznie przestrzeń. Również spowodowało, że ilość światła w łazience jest znaczna. Naszym zdaniem jest to świetne rozwiązanie.

Zielone płytki do łazienki

Podłoga

Płytki cementowe nr 241  tworzą podłogę i obudowę wanny. Tutaj projektanci nie zastosowali już materiału o charakterze organicznym, ale geometryczny wzór. Również z zielonym kolorem, który spaja przestrzeń pionową z poziomą. Biało zielone płytki cementowe położone na wannie nadały lekkości łazience. Należy zaznaczyć, że płytki cementowe mają ten sam geometryczny wzór jaki występuje na szufladach. Co ciekawe i raczej nieprzypadkowe, szafka podumywalkowa ma w sobie efekt przestrzenności (podobnie jak płytki ścienne) oraz geometrie obecną na płytkach podłogowych. Taki zabieg projektantów spowodował, że przestrzeń jest niezwykle spójna.
zielone płytki do łazienki

Światło i dodatki w łazience

Duża ilość naturalnego światła oraz duże lustro powoduje, że w dzień łazienka jest bardzo jasna. Także w czasie gdy nie ma słońca, lustra oraz zielone płytki ścienne doskonale odbijają ciepłe światło z lamp sufitowych, kinkietów i lamp wiszących. Duży wpływ na światło i ciepły klimat wnętrza mają także elementy miedziane użyte w łazience. Blat, kinkiety i gałki w szufladach dodają miłego, ciepłego akcentu. Świetnie też grają z drewnianym oknem.

zielone plytki do lazienki

Gratulujemy Pracowni 44 STO świetnej realizacji i dziękujemy z za możliwość opublikowania zdjęć!