Chcielibyście, żeby Wasze mieszkanie miało efekt WOW? Mamy dla Was propozycję! Poniżej trzy sposoby na oryginalne płytki w Waszym domu. Dlaczego właśnie one? Po pierwsze płytki podłogowe i ścienne wybieramy na czas dłuższy, po drugie w mieszkaniach zajmują całkiem sporą powierzchnię, co za tym idzie są kluczowym elementem wystroju wnętrz. Po trzecie oryginalne płytki (jakie tu przedstawiamy) doskonale komponują się ze szlachetnymi materiałami, takimi jak drewno, miedź, tkaniny.

Oryginalne płytki cementowe

Co sprawia, że uważamy dane płytki za oryginalne? Czy chodzi o takie, które nie są bardzo popularne? Czy też takie, które są wytwarzane w sposób, który umożliwia uzyskanie unikalnego i indywidualnego efektu? My skłaniamy się, ku tej drugiej definicji. Przykładem takich płytek stosunkowo popularnych, a jednocześnie oryginalnych są marokańskie płytki cementowe. Wytwarzane w Maroku w niezmieniony sposób do ponad stu lat, z poszanowaniem rzemieślniczych tradycji. Technologia ich produkcji pozwala na wytworzonej ogromnej ilości wzorów jak i kolorów. Ponieważ każdą płytkę rzemieślnicy wykonują osobno, jak nigdzie indziej, istnieje możliwość wykonywania indywidualnych wzorów i wariantów kolorystycznych.

oryginalne płytki

Łazienka z pięknie dopasowanymi płytkami cementowymi.

Marokańskie płytki wybierają inwestorzy i architekci do łazienek i korytarzy, ale też do salonów. Stosują je także przy obudowach kominków. Musimy to koniecznie powtórzyć: projektowanie wnętrz z płytkami cementowymi ma ogromną zaletę – można stworzyć swój własny wzór płytek! Opcja taka jest dostępna przy zamówieniu zaledwie od ok. 3 m2 płytek. Wnętrze z takimi płytkami będzie na pewno oryginalne i niepowtarzalne. Musimy też dodać, że marokańskie kafle cementowe to produkt, który doskonale sprawdza się na ścianach i na podłogach.

Oryginalne płytki ścienne

Płytki cementowe na ścianie?- Czemu nie ! Projekt J. Kiryłowicz.

Pełną ofertę płytek cementowych znajdziecie w: domrustykalny.pl

Rustykalna terakota – ręcznie formowana płytka ceramiczna

Bezapelacyjnie, ręcznie robiona terakota jest produktem oryginalnym. Występuje w wielu wykończeniach i bardzo dużej ilości kształtów. Na podłodze doskonale prezentuje się zarówno z drewnem, jak i z kolorowymi płytkami wysokiej jakości. W ostatnim okresie kolor „terakota” lub „cotto” stał się bardzo popularny, a towarzyszące mu granaty, zielenie, szaroście i pudrowe róże pozwalają na osiągniecie niebagatelnych wnętrz. Nam niezmiernie przypadają do gustu projekty wnętrz z pięknymi ceglastymi płytkami w roli głównej, w stylu glamour oraz stylu Hampton. Połączenia odważne i wymagające, ale dają niesamowite efekty.

terakota łazienkowa

Terakota w stylowej łazience.

Terakota była niegdyś przypisana do stylu śródziemnomorskiego, obecnie przeniosła się także do nowoczesnych loftów. Co istotne prawdziwe płytki terakotowe są jednym z najbardziej naturalnych materiałów wykończeniowych. Są trwałe i mocne, doskonale nadają się do ogrzewania podłogowego, można stosować je na tarasach!

Kafelki ścienne „handmade”

Artystyczne, niebanalne płytki ścienne? To naszym zdaniem wykonywane ręcznie szkliwione płytki ścienne. Dlaczego? Ręczna produkcja tych płytek powoduje, że każda z nich jest nieco inna. Subtelne różnice pomiędzy pojedynczymi kafelkami dają w całości efekt naturalnej, organicznej ściany. Wytwarzane są w lokalnych pracowniach artystycznych, a to pozwala na bezpośredni kontakt projektanta i inwestora z producentem. Takie indywidualne podejście daje bardzo szerokie możliwości realizacji marzeń projektowych, również może prowadzić do niesamowitych efektów. Dzięki takiej współpracy łazienka i kuchnia mogą stać się niezwykle atrakcyjnymi wnętrzami.

oryginalna glazura

Ręcznie robiona glazura przez Rogiński Warsztat Artystyczny.

Płytki ceramiczne producent

Płytki ceramiczne Rogiński

Oferta płytek z rustykalnej terakoty oraz kafelków glazurowanych: ceramika.roginski.pl