Wiosna przyszła, czekamy na zieleń i kwiaty. Na oddech od ponad rocznego życia w ciągłym stresie. Jeszcze chwila, na razie wszystko jest szare i tylko gdzie niegdzie zaczynają przebijać się pierwsze pączki. Żeby odciągnąć swoje myśli od rzeczywistości, która jest jaka jest, proponujemy dziś temat bardzo wciągający i aktywizujący. Wiosenne porządki! Dlatego przedstawiamy dziś dobre środki czyszczące na zwykłe i niezwykłe porządki.

Środki czyszczące do łazienki i kuchni

Z naszych doświadczeń własnych śmiało polecamy Fila Bagno. Służy on do codziennej pielęgnacji łazienek i kuchni. Mycia wanien, brodzików,  baterii, umywalek, wanien etc. Skutecznie i łatwo usuwa osady z kamienia oraz mydła. Wiecie z mydła… W czasie kiedy mycie rąk jest priorytetowe osady z mydła w umywalce stają się problemem. Z Fila Bagno wystarczy spryskać umywalkę poczekać chwilkę i przetrzeć wszystko gąbką i spłukać.

najlepszy środek do mycia łazienek

Fila Bagno – idealny środek do mycia łazienek!

Do czyszczenia szafek, luster i doskonały do okien jest środek Fila Brio. Doskonale radzi sobie z tłustymi plamami, odciskami palców, ale też z bardzo brudnymi szybami.

Do czyszczenia piekarników polecamy po prostu papkę zrobioną sody i wody. Środek, który działa. To wymaga pracy, ale nawet przy użyciu najbardziej profesjonalnych środków do czyszczenia piekarników też trzeba się napracować.  Najważniejsze, że jest on bezpieczny dla nas i naszych bliskich.

Do czyszczenia osadów z kamienia nie do końca polecamy ocet. Przez wiele portali wychwalany jest jako naturalny i bezpieczny środek czyszczący i odkamieniający. I tak jak możemy się zgodzić z jego właściwościami odkamieniającymi i odtłuszczającymi, to nie możemy zaliczyć go do bezpiecznych środków czystości. Może jest bezpieczny dla nas, ale nie dla naszych płytek, czy blatów. Po pierwsze jest to środek, który ma bardzo kwaśny odczyn (w zależności od stężenia) i nie nadaje się do odkamieniania powierzchni wrażliwych na kwasy. Wbrew pozorom jest tego całkiem sporo – wszelkie podłogi i blaty marmurowe, trawertynowe ulegną zniszczeniu, przy użyciu octu. Płytki cementowe ze względu na użycie pyłu marmurowego i cementu też są wrażliwe na ocet.  Dlatego jest to środek,  którym trzeba się posługiwać ze świadomością i ostrożnością. Mimo, że jest to tylko zwykły ocet.

Drugą grupą środków są płyny do czyszczenia toalet na bazie chloru. Używane często do czyszczenia zabrudzeń w fugach. Bardzo często w za dużych stężeniu. Przy materiałach delikatniejszych może dochodzić do odbarwień krawędzi płytek. W przypadku czarnych pięknych płytek z gresu porcelanowego efekt może być opłakany.

Mycie podłogi

Do mycia podłogi codziennego polecamy Fila Cleaner, środek mocno skoncentrowany. Bardzo wydajny. Jest bardzo skuteczny, ale co bardzo ważne bezpieczny zarówno dla podłóg kamiennych (w tym marmurowych), płytek cementowych, terakoty ale też podłóg drewnianych.

Środki czyszczące plamy

W przypadku podłogi czy ściany z kamienia, terakoty, płytek cementowych na plamy tłuste można użyć preparatu Fila NoSpot. Jest to ciekawy preparat ponieważ jest w formie sprayu, który stosuje się punktowo, bezpośrednio na plamę. Świetny do tłustych plam na tarasach.

Środki czystości domowego użytku o silniej mocy

Gdy z jakiś względów potrzebujemy super silnych środków do czyszczenia podłogi. Możemy użyć środków profesjonalnych. Natomiast najważniejsze jest, aby środki te były stosowane zgodnie z instrukcją i przeznaczeniem! Do takich środków o dużej mocy należą: Intensywny środek czyszczący do płytek cementowych Sanigel.  Doskonale sprawdza się zarówno na płytkach cementowych , jak i na delikatnych kamieniach oraz terakocie.

Środek czyszczący do płytek cementowych

Odplamiacz Sanigel, delikatny, a jednocześnie bardzo skuteczny.

Do mocnych zabrudzeń na płytkach gresowych polecamy  Fila PS87, doskonały bardzo mocny środek czyszczący, który poradzi sobie z trudnymi zabrudzeniami.

Środek czyszczący do fug epoksydowych

Na sam koniec dodamy środek, który często jest poszukiwany i traktowany jako prawdziwy ratunek. Fugi epoksydowe są coraz bardziej popularne, natomiast ich aplikacja wymaga bardzo dużej staranności, gdyż ewentualne pozostałości tej fugi są ekstremalnie trudne do usunięcia. Chyba, że ma się środek Fila CR10 do usuwania resztek fug epoksydowych.

Środek do usuwania fug epoksydowych

Środek do usuwania resztek fug epoksydowych.

Należy dodać, że środek polecany jest wyłącznie do usuwania resztek fug epoksydowych z materiałów nie nasiąkliwych tj.: gres porcelanowy, glazura, mozaiki szklane.

Wszystkie opisywane przez nas środki sprawdziliśmy i wybraliśmy osobiście! Możecie je znaleść w naszym sklepie DomRustykalny.pl

Pozdrawiamy serdecznie

Zespół DomRustykalny