Płytki cementowe, kolorowe lub czarnobiałe, o wzorach orientalnych lub też zupełnie nowoczesnych. Widzimy je na wielu zdjęciach przepięknych realizacji. Instagram, czy Pinterest jest ich pełen. Tylko nasuwa się pytanie: Gdzie kupić płytki cementowe? Właśnie takie, jakie widzimy na zdjęciach lub takie, jakie sobie wymarzyliśmy.

Płytki cementowe

Płytki cementowe są produkowane w wielu miejscach na świecie. Jednak te wytwarzane w Maroko mają najdłuższą tradycję i najpiękniejsze wzory i kolory. W Polsce wybór samych płytek jest duży. Jak wybrać te, które będą nie tylko piękne ale też funkcjonalne? Gdzie kupić płytki cementowe?  I dlaczego naszym zdaniem w domrustykalny.pl ?

Na co zwrócić uwagę przy kupnie płytek cementowych?

Na czas obecności płytek producenta na rynku. Jest to kluczowe. Płytki cementowe z Maroka są produktem dla wymagających klientów, często używanym w prestiżowych i luksusowych realizacjach. Dlatego długoletnia obecność firmy na rynku świadczy o tym, że spełnia wysokie standardy.
Oryginalne płytki marokańskie są dwuwarstwowe. O tym warto przeczytać w naszym wpisie o produkcji płytek marokańskich. Pierwsza warstwa to warstwa powierzchniowa zawierająca pigmenty, pył marmurowy i specjalny cement. Ta warstwa stanowi lico płytki i powinna mieć grubość około 3-4 mm. Wzór zrobiony w licu płytki powinien być wyraźny, natomiast nie powinien wyglądać jak nadrukowany. Krawędzie płytki powinny być równe. Warstwa pigmentowa i warstwa leżącego pod nią cementu muszą być ze sobą całkowicie zespolone.

gdzie kupić płytki cementowe

Produkcja płytek cementowych w Maroko

Płytki cementowe są produktem rzemieślniczym, wytwarzanym ręcznie. Każdy taki produkt ma w sobie cechy niepowtarzalności. Niektórzy określają to „nieperfekcyjnym wykonaniem”, bo płytki nie są identyczne. Pamiętajmy – przecież nie są one drukowane. Dla większość osób ich niepowtarzalność jest cechą pożądaną, świadczącą o oryginalności i wskazującą na ręczne wykonanie produktu. Jest to obecnie bardzo modne.

Ogromna ilość wzorów płytek powoduje, że czasem trudno się zdecydować, jaki wzór lub jego wariant wybrać. Dlatego przed zakupem warto zamówić w sklepie próbki i dokładnie sprawdzić jak płytki będą wyglądały w naszym domu.

Montaż płytek cementowych jest sprawą bardzo ważną.

Dlatego tak istotne jest aby sprzedawca znał dokładnie produkt, którym handluje. Znał i przetestował fugi, kleje, impregnaty i woski. Posiadał wiedzę techniczną i potrafił podzielić się nią z nami i z wykonawcami. Ze względu na specyfikę produktu, sprzedawca powinien oferować komplet środków do impregnacji. Dostosowanych do charakteru pomieszczenia – czy to łazienka, czy salon – i efektu o jakim marzy inwestor. Gdyż środki dostępne dla płytek cementowych dają możliwość pozwalające na uzyskanie matowej, satynowej lub błyszczącej podłogi. Bardzo istotne aby środki oferowane były dobrej jakości z uznanych europejskich marek, specjalizujących się w produkcji środków zabezpieczających i czyszczących płytki cementowe i kamienne jak np. Fila czy Monestir.

Gdzie kupić płytki cementowe?

Naszym bardzo nieskromnym zdaniem w domRustykalny.pl ! Dlaczego właśnie u nas? Sklep oferuje od 2007 roku cementowe płytki marokańskie! Cały czas od tego samego jednego producenta, który produkuje swoje płytki właśnie w Maroku, w okolicach Tangeru. Lata doświadczeń i stałe udoskonalanie produktu, ale również jego testowanie w niezależnych laboratoriach pozwalają nam na stwierdzenie, że są to cementowe płytki marokańskie godne zaufania! Sprawdzone przez klientów w Polsce i w całej Europie. Nasze płytki leżą w ich łazienkach, kuchniach, salonach, pokojach i korytarzach. Na ścianach i podłogach.

gdzie kupić płytki cementowe

Piękne płytki cementowe wykonane według wzoru klienta.

Dodatkowo w sklepie domRustykalny.pl zawsze dostaną Państwo pełną ofertę środków do montażu i pielęgnacji płytek cementowych z fachową poradą. I to takich dostosowanych do własnych potrzeb. Również z płytkami otrzymają Państwo pełną informacje jak kłaść płytki i jak je pielęgnować, żeby cieszyć się ich widokiem przez długie lata.

A gdzie kupić płytki cementowe według własnego wzoru?

gdzie kupić płytki cementowe

Marokańskie płytki cementowe na ścianie w kuchni

Jeżeli chcemy mieć płytki cementowe według własnego wzoru to koniecznie trzeba to zrobić z domRustykalny.pl Mamy w tym doświadczenie. Współpracujemy ze świetnymi projektantami, którzy niejednokrotnie stawiają nam bardzo duże wyzwania. Chętnie je podejmujemy, bo ich efekty są na prawdę niesamowite a satysfakcja projektanta i klienta z własnych płytek ogromna.

Zapraszamy do kontaktu!