Przed nami ciężki okres. Idą święta a.d. 2016, gorączka zakupów, organizacja wielu przedsięwzięć i niestety dużo sprzątania… Dlatego są z nami środki czystości Fila, one nam pomogą w ogarnięciu tego bałaganu.

Środki czystości Fila. Co i czym czyścić?

Poniżej przedstawiamy przegląd środków czyszczących firmy FILA z komentarzem, może chociaż trochę będzie łatwiej…. Zaczynamy.

Czyścimy po całości!

Fila CLEANER – standardowe czyszczenie wszelkich podłóg twardych (kamienie naturalne, płytki cementowe, terakota, wszelkie gresy, w tym polerowane, betony, inne płytki). Dodatkowe (i sprawdzone) zastosowanie: do mycia szyb okiennych, luster, do szyb samochodowych. Preparat jest sprzedawany w formie płynnego koncentratu, co umożliwia stosowanie różnych jego stężeń. Środek skutecznie działa na standardowe zabrudzenia pochodzące ze zwykłego użytkowania. W razie cięższych zanieczyszczeń można go użyć w mocniejszym stężeniu. W przypadku ciężkich zabrudzeń, bardzo mocnych plam, będzie on za słaby – wówczas należy zastanowić się nad zastosowaniem jakiegoś preparatu dedykowanego dla danej sytuacji.

Środki czystości FILA

Fila Cleaner

Jest to naszym zdaniem środek w Polsce niedoceniony. Preparat jest delikatny (co nie znaczy, że nie skuteczny) i jego działanie nie jest spektakularne na pierwszy rzut oka, jednak klienci, którzy „przestawili” się na CLEANERa nie chcą stosować niczego innego. Dodatkowo przy prawidłowym stosowaniu preparat jest niesamowicie wydajny, przez co ekonomiczny.

Gdy potrzeba „mocnego uderzenia”…

SANIGEL – mocny koncentrat zasadowy do bardzo silnych zabrudzeń pochodzących ze zwykłego użytkowania, śladów farb, tłustych plam etc. Stosujemy go podobnie jak powyżej, na wszelkich kamieniach, konglomeratach, gresach, płytkach cementowych, terakocie, betonie. Środek zawiera sodę kaustyczną, jest żrący, należy chronić skórę i szczególnie oczy przed kontaktem. Jednak organiczne zabrudzenia nie mają z nim szans! Jest idealny do czyszczenia tarasów po okresie zimowo jesiennym. Czasem ten okres przeciąga się do świąt 😉 Można go zastosować również jako odplamiacz plam tłustych. SANIGEL rozpuszcza stare warstwy wosków oraz nawet niektórych żywic. Jest idealny do gruntownego czyszczenia podłóg ze starej cegły, betonu, czy też płytek cementowych. Należy pamiętać, że po takim czyszczeniu należy powierzchnię dobrze przemyć czystą wodą. W zależności od materiału i rodzaju jego wykończenia po dogłębnym czyszczeniu SANIGELEM należy nanieść nowe warstwy wosku lub impregnatu.

sanigel

Sanigel

Preparaty działające punktowo

Fila NO SPOT – jest to spray z talkiem, który stosuje się na plamy pochodzące z tłuszczu, olejów itp. Jest to środek skuteczny,  jego efekt jest najlepszy w przypadku plam świeżych. Podsumowując: „im młodsza plama tym preparat będzie lepiej działał”. Na bardzo stare plamy raczej nie polecamy, wówczas trzeba zastosować coś długo działającego np. SANIGEL.

Środki czystości FILA

Fila NO SPOT

Fila SR95 – jest to odplamiacz plam kolorowych pochodzenia organicznego takiego jak: palmy po winie, napojach, kawie, herbacie itp. Stosuje się go na podłożach takich jak: polerowane kamienie naturalne, gres polerowany, płytki cementowe i beton, inne gresy i aglomeraty niepolerowane, ceramika glazurowana.

Fila MARBLE RESTORER – preparat dedykowany do kamienia polerowanego wrażliwego na kwasy. Służy do punktowego usuwania (spolerowywania) palm pochodzących od substancji kwaśnych, śladów działania warunków atmosferycznych. Usuwa ślady zużycia i małe rysy na polerowanym kamieniu. Odnawia połysk na powierzchniach z marmuru, trawertynu, wapienia, terazzo. Przeznaczony jest do odnawiania blatów kuchennych, czy łazienkowych. Produkt nie będzie działał na powierzchniach odpornych na działanie kwasów.

Fila ZERO SIL – preparat do czyszczenia zabrudzeń po używaniu silikonu. Usuwa: silikon, kleje, pozostałości taśm samoprzylepnych i naklejek. Skuteczny przy usuwaniu wosku, żywicy i generalnie tłustych plam.

Fila NO RUST – czyszczenie plam rdzy, można używać na marmurze, betonie, innych kamieniach naturalnych i wszelkich płytkach.

Środki czyszczące Fila „Redy to use” 

Fila BAGNO – wielokrotnie sprawdzony i bardzo dobrze działający środek do łazienki. Delikatny odkamieniacz do wszelkich płytek, armatury i powierzchni z akrylu (np. wanny). Bardzo dobrze czyści i nabłyszcza, bardzo wygodny i szybki w stosowaniu. Usuwa osady z kamienia i mydła. Bardzo polecamy – mała rzecz, cieszy.

Środki czyszczące FILA

Fila Bagno

W razie pytań zapraszamy do kontaktu, jeżeli jakiegoś produktu w danym momencie nie ma w naszym sklepie możemy go sprowadzić dla Was! Serdecznie zapraszamy na: https://www.domrustykalny.pl/montaz-i-pielegnacja-3-k