Z uwagi na nadchodzące Święta AD 2016 chcielibyśmy delikatnie zmienić naszą zwykłą tematykę. Tak, to jest artykuł o książce dla dzieci! A w zasadzie o serii książek Mysi Domek- Sam i Julia Kariny Schaapman opowiadającej o przygodach tytułowych w bohaterów w ich własnym mysim świecie. Natomiast świetnie te książki przenoszą nas w klimat świąteczny.

Mysi Domek

I tu dochodzimy do wyjaśnienia dlaczego o książce dla dzieci piszemy tu na tym blogu – bo ta książka to w zasadzie album ze zdjęciami miejskiego domu i jego mysiej społeczności.

"<yoastmark

3 x R: Radość, Retro, Recykling

Autorka dom ten zbudowała własnoręcznie (jak i samych bohaterów). Tak właśnie, stworzyła z kartonów, klejów, mas plastycznych.  Również z licznych materiałów z odzysku. W tym z pięknych tkanin z lat 50, 60 i 70 i pewnie jeszcze z tysiąca innych rzeczy… Jak podają oficjalne informacje stworzenie pierwszego domu trwało około 3 lat. Efekt? Dla nas niesamowity. Wnętrza trochę retro, pełne detali. Miniaturowe wersje przedmiotów znanych nam doskonale. Wnętrza, które wyglądają na zdecydowanie zamieszkałe, żywe, kolorowe. W śród pomieszczeń są pokoje mieszkalne, toalety, kotłownia, sklepy. Również jest w tym świecie szpital, teatr i cyrk. Wszystkie wnętrza posiadają to co niezbędne, a często jeszcze wiele innych elementów dodających im uroku i zamykających całość . Na przykład miniaturową lampkę stolikową, biblioteczkę czy maszynę do pisania.

Gdy człowiek zdaje sobie sprawę, że myszki na zdjęciach są mniejsze od dłoni dorosłego, na prawdę trudno jest nie podziwiać pracy włożonej w ten domek. Natomiast wykonanie projektu miniaturowej lampki stolikowej, biblioteczki czy maszyny do pisania wzbudza niedowierzanie.

"<yoastmark

Co najważniejsze seria książek „Mysi Domek – Sami i Julia” stała się projektem z własnym muzeum, stroną internetową http://www.themousemansion.com . Również posiadającą sklep i bardzo obszerny dział DIY pokazujący jak zrobić właśnie takie mini domki w swoim domu. Na pewno świetna inspiracja do zabawy z dzieckiem. Ale też może do wykonania czegoś samemu do swojego wnętrza już w skali właściwej, a nie mikro?

"<yoastmark

Treść książki

Seria dostępna obecnie w Polsce to trzy książki: „Sam i Julia”, „Sam i Julia w cyrku”, „Sam i Julia w teatrze”. Wydane przez wydawnictwo Media Rodzina.
Oczywiście, żeby nie było tylko o warstwie graficznej książki to jest też fabuła. Miła, kulturalna, tolerancyjna, oswajająca dziecko z sytuacjami trudnymi w sposób łagodny i bardzo prosty. Również ucząca wiary, że samemu można dużo zrobić. No np. można zbudować dom;) w skali mikro a potem np. w makro.

"<yoastmark