Nasi Klienci bardzo często stosują Płytki Patchwork w łazienkach. Uzyskują dzięki nim bardzo ciekawe i niebanalne efekty. Dziękujemy bardzo Pani Karinie Koźlik-Wieczorek za udostępnienie poniższych zdjęć. Pani Karina jest ich autorką oraz twórcą aranżacji wnętrza. Gratulujemy realizacji własnego pomysłu!

Łazienka i kolor!

Czy łazienka musi być stonowana i łagodna, biała lub beżowa? Tylko taka sprzyja relaksowi i ułatwia utrzymanie czystości? Absolutnie nie!

W łazience spędzamy bardzo dużo czasu, w ciągu dnia czasem i nocy. Jest to nasza przestrzeń prywatna, intymna. Łazienka, przecież nie pełni tylko funkcji pomieszczenia służącego higienie. To tu się relaksujemy, myślimy (polecam przemyślenia pod prysznicem czy w wannie), czytamy, odpowiadamy na e-maile, gramy czy też po prostu uciekamy od rozgadanej rodziny ;). Często łazienka to nasze domowe SPA. Dlatego łazienka nie tylko może ale wręcz powinna odzwierciedlać osobowość jej użytkowników, ich preferencje, zainteresowania. Łazienka jak cały dom czy mieszkanie powinna być dopasowana do osób.

Płytki patchwork i szarość betonu

Łazienka Naszej Klientki to, świetny przykład odważnej i spersonalizowanej  łazienki.  Sama ją sobie wymyśliła! Na przedsiwionych zdjęciach widzimy płytki patchwork połączone z matową szarością betonu na ścianach. Dodatkowo podkreślone mocnymi akcentami w postaci – turkusowego blatu i czarnych okuć luster, kinkietów i czarnego żyrandola. Czarny, stojący wieszak na ręczniki jest elementem charakterystycznym tej łazienki.

plytki patchwork

Należy podkreślić, że dodatki tj.: ręczniki uwypuklają najbardziej znaczące barwy w tej łazience, czyli czerń i turkus. Natomiast kolory te nie dominują całkowice, nie przytłaczają. Płytki cementowe patchwork mimo, że zawierają przypadkowe zestawienia wzorów i kolorów, tutaj zostały ułożone w taki sposób aby szare, niebieskie i turkusowe płytki zajmowały miejsca najbardziej widoczne. Nasza Klientka wyraźnie je wyeksponowała ale nie w sposób nachalny, raczej w nieco nonszalanckim i artystycznym stylu.  Podkreśla to spójność kolorystyczną całego pomieszczenia. Brawa za staranne przemyślenie kompozycji!

plytki patchwork

betonowe ściany w łazience

Jesteśmy bardzo dumni, że możemy przedstawić tak osobistą i odważną łazienkę. Mamy nadzieje, że  Państwa zainspiruje i ośmieli. Zachęcamy do realizowania własnych pomysłów, naprawdę warto to robić.