Dziś o ręcznie formowanych płytkach szkliwionych, które właśnie wdrożyliśmy do produkcji w Rogiński Warsztat Artystyczny. Wykonaliśmy je czerpiąc inspirację z popularnych płytek METRO. Naszym celem było wykonanie niebanalnej płytki szkliwione, którą można stosować na ścianach. Również  takiej, która  jednocześnie bardzo ładnie pasowała by do cementowych płytek podłogowych. Tak płytka trochę rustykalna ale trochę nowoczesna. Z czasem okazało się, że kafelki, które wykonaliśmy idealnie sprawdzają się we wnętrzach zabytkowych i industrialnych.

Płytki METRO – tradycyjna w nowym wydaniu

Format płytek to około 100x200x10 mm, format i kształt może różnić się nieznacznie w danej partii płytek z powodu ręcznej technologii wykonania. Płytki są formowane i glazurowane ręcznie. Nierówności i „niedoskonałości” powierzchni stanowią o ich urodzie. Z czasem na płytkach może powstawać tzw. harris, czyli delikatne spękania powierzchni.

Płytki Metro Płytki Metro Płytki Metro Płytki Metro Płytki Metro

Nasze  Płytki METRO polecamy do kuchni i do łazienki (w tym jako ściany kabin prysznicowych). Płytki te są niezastąpione w kuchniach rustykalnych, ale można je również stosować w nowoczesnych projektach. Nasze płytki METRO polecamy do stosowania na ścianach w zestawieniu z płytkami cementowymi ułożonymi na podłodze. Daje to na prawdę niesamowite efekty.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: https://www.domrustykalny.pl/plytki-rustykalne-99-k

Kilka słów o płytkach z Rogiński Warsztat Artystyczny

Glazurowane płytki rustykalne to płytki ceramiczne pochodzące z naszej rodzinnej manufaktury Rogiński Warsztat Artystyczny. Płytki wykonywane są ręcznie z wysokiej jakości masy klinkierowej, a następnie szkliwione. Są wykonywane ręcznie, dzięki temu są niepowtarzalne. A wnętrza, które zdobią nabierają oryginalnego charakteru. Oferowane przez nas produkty znalazły uznanie wśród wielu klientów zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych – płytki wykorzystano m. in. w kościołach, restauracjach, obiektach pałacowo parkowych oraz w wielu pomieszczeniach prywatnych.

Poniżej przykład realizacji: płytki METRO w kolorze białym zastosowane w sieci restauracji Schiller Burger w Berlinie: facebook.com/SchillerBackstube

Płytki Metro

Płytki Metro

Płytki Metro

Płytki Metro

Płytki Metro