Oświetlenie każdego domu to sprawa bardzo ważna. Nie tylko ze względów praktycznych. Światło nadaje wnętrzom charakteru, ukazuje to co ma być widoczne. Jesienią i zima, gdy ciemność zapada szybko, w domu na pewno przydadzą się nam klimatyczne lampy i świece. Dodadzą ciepła, wprawią w przyjemny refleksyjny nastrój. Takim stylowym i zarazem klimatycznym  źrodłem światła mogą być niebanalne lampy, które tu przedstawiamy.

Lampy – przepiękne źródło światła

Gdy zamykamy oczy i myślimy o klimatycznym świetle przeważnie widzimy zachód słońca lub płomień świecy. A przecież głównym naszym źródłem światła, oczywiście poza słońcem, są lampy.  Traktujemy je często jako praktyczne, codzienne źródło światła. Muszą być estetyczne, pasujące do wnętrza, tak. Ale czasem lampy potrafią być prawdziwymi dziełami sztuki. Ozdobami wnętrza. Nie chodzi tu od razu o kryształowe żyrandole, które choć niesamowite, wymagają wnętrz dużych i wysokich. Ale o lampy sufitowe i lampy stołowe.  Dostępne dla każdego. Kilka przykładów oryginalnych, przepięknych źródeł światła z klimatem przedstawiamy poniżej.

 

W klimacie orientalnym

Pasują do wnętrz zarówno nowoczesnych, gdzie wprowadzają trochę eklektycznej świeżości. Potrafią ocieplić wnętrza w stylu skandynawskim. Żywe światło doskonale komponuje się z bielami i szarościami. Świetnie nadają się do wnętrz w stylu hygge – ocieplają wnętrze i nadają efektu przytulności, ale we wnętrzach w stylu boho są niezastąpione. Orientalne lampy, ręcznie robione, są doskonałym przykładem, że produktów rzemieślniczych nie da się podrobić.  Ich ażurowe elementy dają przepiękne klimatyczne cienie na cienie i suficie.

lampy orientalne

Klimatyczny abażur prosto z Maroka.

Niektóre wzory abażurów doskonale pasują do wnętrz nowoczesnych, loftowych. Jak przedstawiona poniżej lampa gwiazda.

oświetlenie

Lampa marokańska, która sprawdza się zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i rustykalnych.

Lampa do sypialni

Żródło światła w sypialni powinno sprzyjać wyciszeniu, intymności, wprowadzać spokój. Tutaj idealnie sprawdzają się lampy wykonywane przez ręczne wybijanie otworów w blasze. Orientalne klimaty świetnie pasują do sypialni. Dodadzą romantyzmu, tajemniczości. Orientalny abażur potrafi stworzyć klimatyczny buduar.

lampa

Lampa egipska wykonana z perforowanego i posrebrzanego mosiądzu.

Posrebrzane lampy są produktem luksusowym, wyjątkowym. Ich styl i wyrazistość powoduje, że często są nie tylko źródłem światła, ale przede wszystkim dekoracją, dziełem sztuki.

Lampy

Unikatowa lampa stolikowa srebrna. Wykonana ręcznie.

Lampy orientalne takie jak te są produkowane ręcznie, przez rzemieślników w Maroku i Egipcie. Występują w wielu wersjach mogą być sufitowe, stojące czy tęż być kinkietami. Niektóre z nich są pokrywane srebrem i wykonywane technikami, które niedługo zostaną zapomniane. Ze względu na trudność i pracochłonność ich wykonania oraz potrzeby wielu lat ćwiczeń nie są wykonywane przez młodych rzemieślników a starszych jest coraz mniej. Niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki.

Lampa dla kochających las

Na deser zostawiliśmy przepiękne naturalne lampy stolikowe. Wykonane z kawałków drzew. Wydają się być proste, ale przez odsłonięcie żywego drewna lub pokazanie fragmentu pnia stają się naturalnym dziełem sztuki. Doskonale pasują do sypialni i salonu. Komoda w korytarzu zyska z taka lampą przepięknego charakteru.

lampa stolikowa

Prosta lampa stolikowa, wykonana z drzewa. Idealna do wnętrz nowoczesnych.

Z naturalnego drzewa powstają też lampy dla koneserów jak ta Czeczota Brzozowa.

lampy naturalne

Czeczota brzozowa w roli podstawy pod lampę.

Ten unikatowy kawałek drewna, stał się podstawą lampy. Jest to absolutne arcydzieło natury. Aby piękno te zachować potrzeba czterech lat sezonowania drewna i impregnacji naturalnym, bezbarwnym woskiem. Wszystko po to  aby zachować prawdziwą, niepowtarzalną paletę barw. Dla bezpieczeństwa powierzchni, na której stanie lampa, została ona podklejona filcowymi podkładkami.

 

Lampy to przedmiot dekoracyjny i piękne żródło światła.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu domrustykalny.pl