Przedstawiamy wizualizację projektu mieszkania, gdzie kluczowe miejsce zajmują płytki patchwork w kuchni. Jest to bardzo ciekawy projekt. Dlatego, że płytki są użyte nie tylko jako backsplash ale są dekoracją całej ściany. Dodatkowo ścianę tą widać z salonu. Takie innowacyjne podejście może być bardzo ciekawą inspiracją.  Szczególnie do wykorzystania w projektach kuchni otwartych.

Płytki patchwork w kuchni

Studio Albolab Design wykonało projekt kuchni  laboratory i autorki tak o nim piszą:

Cytujemy autorów:

PL / Niecodzienna, prosta i współczesna forma aneksu kuchennego utrzymana w monochromatycznych barwach z mocnym akcentem kolorystycznym w postaci płytek marokańskich. Kuchnia została dyskretnie oddzielona od reszty pomieszczenia ażurowym, przesuwnym parawanem.

EN / This unusual, simple and modern form of kitchenette is kept in monochrome colors with a strong colorfull accent of Moroccan tiles. The kitchen is discreetly separated from the rest of the room by the openwork sliding screen.

Polecamy: www.albolab.com │ www.facebook.com/albolabdesign

płytki cementowe w kuchni

płytki cementowe PATCHWORK w kuchni

Naszym zdaniem, takie rozwiązanie jest bardzo przydatne w przypadku kuchni otwartych. Ponad to użycie patchworkowego wzoru w na ścianie powoduje, że jest ona wibrująca oraz żywa. Na pewno nie znudzi się szybko właścicielom. I co jest dodatkową jej zaletą, umożliwia bardzo dużą elastyczność  w doborze dodatków. Właśnie ze względu na  bardzo dużą ilość kolorów zastosowanych w tych płytkach.  Do takiej wyraźnej ściany na pewno pasują białe meble ale też warto zastanowić się nad innymi kolorami.

Musimy na koniec dodać, że ten projekt bardzo nas zachwycił i zainspirował.