Ostatnio bardzo dużo czasu na naszym blogu poświęcaliśmy płytkom czarnobiałym. Czas wiec na kolor, dużo koloru. Przenosimy się do kuchni, bo tam za sprawą magii gotowania kolory się mieszają, zmieniają i tworzą. Dlatego kolorowe płytki w kuchni to w zasadzie naturalna rzecz.

Serce domu

O kuchni często się mówi, że to serce domu. W czasie projektowania swojego wymarzonego wnętrza warto więc o te serce zadbać i z uwagą wybierać to co w tej kuchni ma się znaleść. Czy to sprzęt, czy szafki, czy też ściany i podłogi będziemy je użytkować przeciwcież dość intensywnie. Tutaj zajmiemy się ścianami kuchennymi – tymi z płytek cementowych.

Kolorowe płytki w kuchni

Płytki w kuchni na ścianie jest to bardzo ważna sprawa. Muszą być wytrzymałe, odporne na temperaturę i plamy wszelakie. I przynajmniej powinny być ładne. W kuchni przecież spędzamy bardzo dużo czasu. I naprawdę krojenie cebuli jest o wiele przyjemniejsze w ładnym wnętrzu ;). Dlatego na ściany w kuchni, w tym też tzw. backsplash polecamy płytki cementowe. Są trwałe i odporne na temperaturę, a po właściwym montażu i impregnacji odporne na plamy, nawet te z pryskającego tłuszczu, czy wulkanów sosu pomidorowego. Ich różnorodność umożliwia bardzo mocne dopasowanie do wymagań Użytkowniczki czy Użytkownika. A gdy mają oni zupełnie inne gusta a użytkują jedną kuchnię, polecamy totalny kompromis, czyli patchwork płytek cementowych! Płytki te można zastosować tylko jako backsplash. Można też wyłożyć nimi przestrzeń pod szafkami wiszącymi, lub też mogą być tłem dla półek i sięgać sufitu ( na końcu artykułu wszystko widać na zdjęciach).

Takie kolorowe płytki w kuchni są szczególnie przydatne, gdy posiadamy akurat aneks kuchenny. Kolorowe wzory doskonale przyciągaj uwagę, są mocną dekoracją. Różnorodność płytek cementowych umożliwia dopasowanie kolorystyki  do pozostałej części wnętrza. Płytki cementowe na ścianach można również układać bezfugowo co pozwala na uzyskanie efektu mozaiki na ścianie – jest to bardzo dekoracyjne, nadaje tez orientalnego smaczku wnętrzu.

Najważniejsze są dobre przykłady. Poniżej znajdą Państwo zdjęcia, gdzie kolorowe płytki w kuchni zastosowano i ich się używa.

kolorowe płytki w kuchni

 Weranda Country 11/2016, architekt Joanna Kiryłowicz.
kolorowe płytki w kuchni

kolorowe płytki w kuchni

Płytki cementowe i chleb rustykalnykolorowe płytki w kuchni

kolorowe płytki w kuchni

Przykładowa oferta płytek cementowych znajduje się na: https://www.domrustykalny.pl/plytki-cementowe-75-k