W kamienicach Wrocławia, Krakowa, Sopotu i Gdańska i wielu innych polskich miast na podłogach korytarzy i holów można znaleść prawdziwe perły – 100-letnie płytki cementowe!

Migawka z przeszłości obok nas – patrzmy pod nogi

Tak, trzeba patrzeć pod nogi, bo czasem można  znaleść podłogi które nas  zafascynują i zainspirują. Odkryjemy w nich płytki, które są dla nas idealne i które koniecznie chcemy mieć u siebie. O takich przypadkach rekonstrukcji lub tworzenia płytek cementowych według wzoru pisaliśmy tutaj.

Na wielu profilach w Instagramie można znaleść niesamowicie piękne zdjęcia starych podłóg, kolorowych i dziś niespotykanych. Na przykład profil @krakowfloors, zawiera setki już zdjęć przepięknych podłóg znalezionych głównie w zakamarkach Krakowa. A np.: w Gdańsku?

100-letnie płytki cementowe!

W Gdańsku Wrzeszczu na przeciwko Galerii Bałtyckiej w jednej z klatek schodowych… Takie skarby można zobaczyć w budynkach, które codziennie mijamy. Wiedzielibyśmy o nich, gdyby nie domofony…

100-letnie płytki cementowe

100-letnie płytki cementowe

Takie płytki mogą stać się inspiracją do poszukiwania swoich własnych oryginalnych, wymarzonych płytek cementowych do własnego domu.