Dzisiaj przedstawiamy bardzo ciekawą propozycję – ręcznie malowane płytki Zellige!

Płytki ręcznie malowane

Płytki Zellige pokażemy i opiszemy dokładniej w osobnym poście. W przypadku prezentowanych płytek płytka bazowa (Zellige) jest dodatkowo pomalowana ręcznie w wielobarwne wzory i po raz kolejny wypalona. Dzięki bogactwu kolorów i wzorów można uzyskać spektakularny i naprawdę unikatowy efekt w naszej aranżacji kuchni, łazienki, czy innego wnętrza. Płytki te mają zdecydowanie rustykalny charakter. Natomiast raczej określamy je jako uniwersalne w swoim charakterze niż orientalne Równie dobrze mogą budzić skojarzenia z tradycyjnym wyrobem ludowym, czyli po „nowoczesnemu” folkowym :)).

Wysoka jakość płytek

Płytki po wzięciu do ręki sprawiają bardzo pozytywne wrażenie. Od razu widać, że rzemieślnicy wykonali je naprawdę ręcznie. Widoczne są wszelkie nierówności i nieregularności czerepu (czyli płytki bazowej, którą następnie się szkliwi). Natomiast charakterystyczne dla Zellige ostre krawędzie, będące wynikiem ręcznego docinania (a właściwie obtłukiwania), są widoczne. Po wzięciu płytki do ręki od razu zauważamy jej ciężar – płytka jest dość ciężka, przez co wydaje się (i tak jest) bardzo solidna i mocna. Widoczna jest staranność z jaką rzemieślnicy szkliwią te płytki- szkliwo jest równe i dość grube. Również kolory wzorów są czyste i ładnie nasycone. Wszystkie płytki, które oglądaliśmy miały bardzo starannie wymalowane wzory. Od razu widać, że nie powstały one przy pomocy sitodruku (tak jak na popularnych płytkach z Meksyku). Nie znaleźliśmy dwóch identycznych płytek!

Płytki malowane – sprawdź ofertę!

ręcznie malowane

płytki malowane Zellige, spód

płytki malowane Zellige

 płytki malowane Zellige

Poniżej zdjęcia innych wzorów – szczególnie polecamy piękny PATCHWORK!

płytki malowane Zellige płytki malowane Zellige płytki malowane Zellige płytki malowane Zellige płytki malowane Zellige płytki malowane Zellige płytki malowane Zellige płytki malowane Zellige płytki malowane Zellige płytki malowane Zellige płytki malowane Zellige płytki malowane Zellige płytki malowane Zellige płytki malowane Zellige płytki malowane Zellige płytki malowane Zellige

Pozdrawiamy serdecznie! Zespół domRustykalny.pl