Przedstawiamy Płytki retro szkliwione na biało, po wyjściu z pieca. Świeże, jeszcze ciepłe, zaraz trafią do kartonów i pojadą w świat.

Ręcznie robione płytki

Płytki retro są wykonywane przez nas ( Rogiński Warsztat Artystyczny) ręcznie. Szkliwione na biało, szaro, w kolorach zieleni butelkowej i brązu. Mamy też możliwość wykonania płytek w innych kolorach szkliwa.  Wykonujemy płytki głównie kwadratowe, prostokątne i heksagonalne. Natomiast mamy możliwość wykonania płytek o kształtach dużo bardziej skomplikowanych jak np.: rybia łuska, często z angielskiego określane jako „moroccan fish scale”.

Format płytek ok. 10x10x0,5 cm, świetnie pasują do rustykalnych kuchni i łazienek.

Tutaj możecie sprawdzić cenę płytek i dokonać zamówienia.

płytki retro   płytki retro płytki retro

Cechy szczególne płytki retro

Płytki te mają nieznaczne nierówności, które są wynikiem rzemieślniczego ich wykonania. Z czasem na płytkach może pojawić się harris, czyli drobna siateczka spękań w szkliwie, która dodatkowo doda jeszcze rustykalnego charakteru płytkom. Zaznaczamy, że rzeczywisty format płytek kwadratowych widocznych na zdjęciu wynosi ok. 98×98 mm, co umożliwia ich łączenie z płytkami (lub dekorami) dostępnymi w masowej ofercie. Również one mają takie wymiary. Płytki te są również dostępne w innych wersjach kolorystycznych. Na przykład ciemnoszare – błyszczący grafit. Serdecznie polecamy zainteresowanie się tym sympatycznym materiałem:).

Zdjęcia płytek

Tu poniżej prezentujemy zdjęcie płytek retro heksagonalnych w naturalnym oświetleniu, trzeba przyznać, że tak prezentują się znacznie lepiej niż świeżo po wypale ;).

Ale najlepiej prezentują się po prostu na ścianach na przykład jak tu poniżej:

płytki ręcznie robione, szkliwione