Kontrasty przyciągają wzrok. Czarno-biała kuchnia, którą dziś przedstawiamy nie tylko przyciąga uwagę, ale też zachwyca. Te nowoczesne wnętrze zostało zaprojektowanego przez TTA studio, a sfotografowanego przez Stanisława Zajączkowskiego. Zapraszamy.

Czarno biała kuchnia, czyli magia kontrastów

Jak zaprojektować wnętrze kuchni, żeby wyglądało przestronnie, jasno i jednocześnie nie było monotonne? Może właśnie tak jak w aranżacji jaką przedstawiamy poniżej lub w innych realizacjach naszych klientów.

W otwartej na salon przestrzeni kuchennej zastosowano mocne kontrastowe połączenia. Biel i czerń oraz mat i połysk. Duże powierzchnie frontów kuchennych zostały podzielone na białe i czarne obszary, gdzie w celu wzmocnienia efektu fronty czarne wykończone są w mocnym połysku. Podobnie zresztą jak blaty kuchenne, których lustrzane wręcz wykończenie odbija „backsplash” – element łączący dwie płaszczyzny. Wykonany z płytek cementowych rękaw kuchenny (czyli właśnie „backsplash” lub po prostu przestrzeń na ścianie za zlewem i płytą grzewczą) pięknie dopełnia i zespala cały efekt. W tej czarno-białej kuchni użyto płytek cementowych nr 243. Te marokańskie płytki cementowe są materiałem tradycyjnym i rzemieślniczym. Jednak przez swój geometryczny wzór doskonale wpisują do wnętrz nowoczesnych.

Tutaj przedstawiamy widok kuchni z dalszej perspektywy:

płytki cementowe Articima 243

A poniżej opisywany wcześniej backsplash:

płytki cementowe Articima 243

Zwracamy uwagę na detale w tej kuchni. Lampy i akcesoria kuchenne – oczywiście biało czarne. W takiej aranżacji misa jabłek, czy pomarańczy może z łatwością zmienić się w dzieło sztuki.

Kuchnia otwarta na salon

W naszych wcześniejszych artykułach podejmowaliśmy temat otwartych kuchni. Jest to temat ważny i popularny. W prezentowanej przez nas realizacji zrobiono coś bardzo odważnego. Bowiem czarno białą kuchnię połączono z bardzo spokojnym i naturalnym salonem.

płytki cementowe Articima 243

Zrobiono to w sposób warty podkreślenia – poprzez czarno-białe ramki na zdjęcia. Prosty, tani sposób połączenia strefy kuchennej ostrego kontrastu ze strefą dziennego relaksu. Jednocześnie obszary te są zupełnie oddzielone. Mimo dużych różnic wizualnych nie „krzyczą” na siebie. Dzięki tym zabiegom wnętrze jest ciekawe i przyjemne.

płytki cementowe Articima 243

Dodatkowym atutem jest też uzyskanie bardzo jasnej kuchni, która też doświetla salon.

Odważne połączenia, prywatny charakter wnętrz tym warto się inspirować. Uwielbiamy geometryczne wzory na płytkach oraz połączenie czerni i bieli.

Pamiętajcie o nas! domRustykalny.pl